Solicitare frauda informatica

Laura
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 06, 2023 11:38 pm

Solicitare frauda informatica

Mesaj de Laura » Sâm Mai 06, 2023 11:50 pm

Buna seara! Doresc sa actionez in judecata platforma profesionala Linkedin pentru ca au permis existenta unor conturi false pe reteaua lor, care au pretins ca sunt reprezentanti ai unei companii straine din UAE/ (emailuri cu semnaturi falsificate, au intocmit niste documente in fals foarte bine realizate, elemente de siguranta si cod QR) care mi-au oferit posibilitatea sa devin reprezentant remunerat al lor ,ocazie cu care am platit o suma pentru un presupus card gold de membru al acestora. Unde pot depune cererea de chemare in judecata/ pot cere daune morale si care este cuantumul pe care il pot cere? Detin toate dovezile necesare. Multumesc anticipat.

Irina
Mesaje: 9
Membru din: Joi Dec 15, 2022 9:07 am

Re: Solicitare frauda informatica

Mesaj de Irina » Mar Mai 09, 2023 3:37 pm

Buna ziua,
Ati verificat cumva daca in conditiile de utilizare ale platformei este precizat daca raspund pentru veridicitatea datelor utilizatorilor sau precizeaza ca nu isi asuma astfel de riscuri?

Laura
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 06, 2023 11:38 pm

Re: Solicitare frauda informatica

Mesaj de Laura » Mar Mai 16, 2023 1:53 pm

Buna ziua,

Am citit regulamentul lor, iar la punctul 8.2- interdictii stipuleaza clar ca nu este permis sa se creeze o identitate falsa sau sa se reprezinte eronat identitatea. la 4,2- excluderea raspunderii precizeaza ca nu sunt responsabili pentru pierdere de profit, pierdere de oportunitati de afaceri si reputatie, dar la 4.3. precizeaza ca limitarile raspunderii nu se aplica raspunderii pentru deces, vatamare corporala sau pentru frauda, etc. Intuiesc ca ar fi raspunzatori, fiind vorba de o frauda? Multumesc anticipat.

Cormmern
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 21, 2024 1:27 am

Pills prescribing information. Cautions. hydroxychloroquine for arthritis

Mesaj de Cormmern » Joi Mar 21, 2024 11:54 pm

The use of hydroxychloroquine in patients with a history of gastrointestinal bleeding requires caution due to potential effects on gastrointestinal mucosa and coagulation. hcq 200 mg tablet Hydroxychloroquine has been associated with gastrointestinal adverse reactions, including gastritis and peptic ulcer disease, in some cases. Healthcare providers should monitor for signs of gastrointestinal bleeding regularly in patients receiving hydroxychloroquine therapy and consider gastroprotective measures when appropriate.
plaquenil 200mg - How long do lupus flare ups last

Scrie răspuns