Dezbatere succesiune.

Ioan7
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 04, 2020 10:26 am

Dezbatere succesiune.

Mesaj de Ioan7 » Vin Sep 04, 2020 10:52 am

Bună ziua. Am o moștenire și nu știu cum sa procedez mai exact. Tatăl meu a murit în 2018,și ma trecut pe mine și fratele în acte. Problema este ca sora lui a furat actele după moartea lui, iar eu eram în Italia pentru terapie. Primaria refuza să-mi elibereze actele necesare pentru dezbatere succesiune și să-mi fac certificatul de moștenitor. Asociația agricola mi-a plătit 1.000 lei arenda în 2018,iar pana în prezent nu vor să-mi plătească arenda pe 2019-2020. Am cerut contractul de arenda de la primărie, însă niciun rezultat. Am făcut cerere pentru duplicat certificat deces la Mangalia, deși satul respectiv are stare civila. Sora lui ține actele ca să pierd totul,ea nu apare în anexa 24,respectiv 40.000 mp teren extravilan-agricol și 1.900 mp de teren intravilan. Ea are o casa făcută pe acest teren intravilan, dar nu figurează ca plătește impozit pentru casa ei. Orice sugestie mi-ar fi util. Mulțumesc anticipat

Ioana
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 11, 2020 2:53 pm

Re: Dezbatere succesiune.

Mesaj de Ioana » Lun Sep 07, 2020 2:20 pm

`` Primaria refuza să-mi elibereze actele necesare pentru dezbatere succesiune și să-mi fac certificatul de moștenitor``


Ati trimis o solicitare scrisa primariei?Ce a motivat primaria in raspunsul negativ pe care vi l-a dat?

Scrie răspuns